20 јули - 03 август 2014
Скопје/ Охрид / Струмица

ГРУПА  А - СКОПЈЕ

ШВЕДСКА Flag of Sweden     БРАЗИЛ lg-Brazil
КОРЕА jbkorea     ТУНИС Flag of Tunisia.svg
КАЗАХСТАН kazakhstanflag     ХОЛАНДИЈА Netherlands flag

ГРУПА Б - ОХРИД

РУСИЈА russia     УНГАРИЈА hungary
НОРВЕШКА norway     ПАРАГВАЈ Paraguay
ЈАПОНИЈА japan     КОНГО congo

ГРУПА Ц - СТРУМИЦА

ДАНСКА denmark     УЗБЕКИСТАН Uzbekistan
РОМАНИЈА romania     ГЕРМАНИЈА germany
МАКЕДОНИЈА macedonia     АРГЕНТИНА argentina

ГРУПА Д - ОХРИД

ПОРТУГАЛИЈА portugal     АНГОЛА angola
ЦРНА ГОРА montenegro     КИНА china
ХРВАТСКА croatia     ФРАНЦИЈА france

Најнови интервјуа

2014-07-31-22-20-52За репрезентацијата на Норвешка заврши сонот за висок пласман на кадетското Светско Првенство, Но за ракометарките на оваа земја, и во наредните средби...
2014-07-27-15-27-52 Ракометните фанови кои минатава недела беа сведоци на настаните во Струмица, имаа единствена можност во живо да го видат потенцијалот на три силни...
2014-07-22-12-17-43 Екипата на Холандија оствари една голема победа против Казахстан и еден тесен пораз од Кореа досега на Светското првенство за млади ракометарки, но...
60 Данскиот селектор Флеминг Ларсен беше презадоволен по извонредниот меч против Узбекистан, на кој неговите избранички постигнаа неверојатни 60 гола за 60...
2014-07-19-23-46-54 Интернационалната ракометна организација (ИХФ) на Светското првенство во Македонија ја претставува еден од нејзините подпретседатели, Санди Шола. Уште...
petkovska Селекторот Станковски својата стратегија ја базира  главно на одбраната оттаму таа треба да биде клуч за успехот на нашата репрезентација. Со...
sara Чест е да се бранат боите на својата земја, но да се биде капитен значи и поголема одговорност не само на паркетот . Во таква улога на светското...
stankovski Наближува стартот на женското кадетско светско првенство. Во таборот на нашата селекција се прават последните подготовки за успешен почеток на...
ihf rfm                                                                                                                                             adidas   gerflor   grundfos   molten